(126) Sayılarla 2014 Türkçe Alan Adı Piyasası

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 26.01.2015

Herkese Merhaba,

Dilerim keyifli bir hafta sonu geçirmişsinizdir.

2014 Türkçe Alan Adı Piyasası için iyi geçti. Aşağıda hem değerlendirmelerimi hem 2014 istatistiklerimizi hem infografikte yer almayan bazı istatistiki verileri hem de tavsiyelerimi ileteceğim.

Aylık 50 alan adı satış hedefimize mart (39) ve temmuz (46) ayları dışında ulaştık ve toplamda 806 (geçen sene:330) alan adını 776,981.81 TL bedelle satışını tamamlayarak seneyi kapattık.
.com sadece finansal değil aynı zamanda manevi ve fikri olarak da çok yatırım almış bir şeyi sembolize etmektedir. .com %69,98 satış oranı ile yine lider durumda. En çok satışı aralık ayında yaptık: 103 adet
Birçok bültende "Hemen AL" satış türünün, istatistiklerimiz doğrultusunda son kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen satış türü olduğunu sizlere aktarmıştım ve aktarmaya devam etmekteyim. Edeceğim. 2014 satışlarımızın yarısından fazlasının (424 adet)
satış türü "Hemen AL".
806 satıştın %90'ından fazlası ücretsiz satış (park) sayfası hizmetimizden yararlanmakta. İstatistiklerimize göre ücretsiz satış sayfası hizmetine dahil edilmiş alan adınızın satış şansı 6 kata kadar artabilmektedir.
Platform olarak alan adı satışı özelinde yapılandırılmamızın yanı sıra; listeme, güvenli ticaret, açık arttırmalar, domain bülten, eposta ve telefon pazarlama, çeşitli tanıtım kampanyaları, Facebook ve Google AdWords reklamları, sorgu.com ve ek satış kanalları, KOBİ ve alan adı yatırımcısı bilinçlendirmeleri gibi birçok konuda hizmet veriyor olmamıza karşın alan adı satan tarafa da iş düşmektedir ve piyasa on kat yüz kat büyüse de satan tarafın satış için yapacağı işler hep olacaktır. 2014'ün en çok satış yapan beş kullanıcısı sırasıyla: 85, 60, 52, 40 ve 26 adet alan adı satışı tamamladılar. Alan adı yatırımlarının yanı sıra çaba sarfettiklerini bizzat bilmekteyim. Siz de bu rakamlara ulaşmak isterseniz altta iki adet okumanız için bağlantı paylaştım.

Alan adı yatırımcılığı en az diğer yatırım araçları kadar nakite döndürülebilir ve geliştirilebilir. Son kullanıcı satışları da yatırımcı satışları da artmakta. Alan adı satışları hem adet hem de bedel olarak sürekli artışta. Bu durum hiçbir zaman değişmeyecek. Böyle bir pazar içerisinde doğru zamanda doğru yerde olabilirseniz siz de değeri artan bu piyasadan kazanç sağlayabilirsiniz. Bu endüstri hali hazırda büyüyorken ve siz olsanız da olmasanız da kazandırabilecekken neden katılmayasınız ki?

Buyrun: Rakamlarla 2014 AlanAdlari.comAlan Adımı Niçin Satamıyorum?
Alan adımı daha hızlı nasıl satabilirim?

Arkadaşına İlet

İyi haftalar,
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten
fb.com/AlanAdlari

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com