(95) Mayıs ayında 52 adet alan adını toplam 130,889 TL bedelle sattık

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 02.06.2014

Herkese Merhaba,

3. Domain Etkinliği’ne kayıt için son günler. Domain yatırımcılarını buluşturan etkinliği kaçırmamanızı tavsiye ederim. Ben de etkinlikte konuşmacı olarak yer alacağım. Ayrıca AlanAdlari.com olarak en çok satış yapan iki üyemizi etkinliğe ücretsiz gönderiyoruz.

Haziran açık arttırma temamız “Ürünler”.
Kapsam:
- Kitap
- Elektronik Aletler
- Ev Eşyaları
- Ofis Eşyaları
- Spor Malzemeleri
- Hobi Ürünleri
- ve diğer ürünler
Kapsama giren domainler için başvurularınızı bekliyoruz: http://www.alanadlari.com/acik-arttirma/basvuru

WSJ haberine göre: Bitcoin dünyasının bildiği Mt.Gox bitcoins.com domainini ve buna bağlı marka tescillerini satmaya hazırlanıyormuş.


Platformumuz açıldığından beri zaman zaman art niyetli kullanıcılarla da karşılaşıyoruz. Geçtiğimiz hafta platformda yaşadığımız bir olay hakkında siz değerli abonelerimizi bilgilendirmek istiyoruz.
ukashcards.com domaininin sahibi Osman Arslan domainini platform üzerinden Suat Kaynarca ile anlaşma sağlayarak satış işlemlerini başlattılar. Her zaman olduğu gibi alıcıdan ödemeyi tahsil edip satıcıdan alan adını teslim aldık. Domaini alıcıya teslim ettikten sonra, alıcı Suat Kaynarca ödeme firması olan Paypal’a itirazda bulundu ve domaini teslim almasına karşın ödemesinin iptalini talep etti. Bizim ispatları sunmamıza karşın Paypal firması işlemi iptal ederek alıcıya parasını iade etti. Bunun üzerine domainin kayıtlı olduğu Godaddy firmasına olayı izah edip domaini geri aldık. Akabinde, mağduriyetimizi gidermek ve olayı aydınlatmak adına, standart prosedürümüz gereği satıcıya domainini iade etmek istememize ve ödememizi talep etmemize karşın satıcıdan olumlu yanıt alamadık. Bu hafta olayı mahkemeye intikal ettirerek hem -varsa- suçlu tespiti hem de benzeri olayların diğer alıcı ve satıcıları etkilememesi adına harekete geçeceğiz. Haftaya hem suç duyurusunu hem de dava dilekçesini sizlerle paylaşacağım.

Mayıs ayında 52 adet alan adını toplam 130,889 TL bedelle sattık. Domainleri önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Son kullanıcıların domain piyasasına ilgisinin her geçen gün arttığını gözlemliyorum. Bunda bizim de katkımız olduğunu bilmekten mutluluk duyuyorum.

14 Haziran 2014’te Trt Türk Dijital Bakış programına konuk olup, izleyicilere alan adlarını anlatacağım. Programda bahsetmem gerektiğini düşündüğünüz konuları bana yazabilirsiniz.


Arkadaşına İlet

İyi haftalar dilerim,
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com