(190) Likit Domain Piyasası, Temmuz Satışları & En Çok Arananlar ve Biletci.com İhalesi

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 06.08.2016

Herkese Merhaba,

Biletleme, internet üzerinden en büyük hacme sahip ticaret alanı. Biletci.com da tabiri caizse bu iş için biçilmiş bir kaftan. Platformda açık arttırmada ve açık arttırma 11.08.2016 16:00'da sonlanacak.

Dijital para Bitcoin fiyatlarının yükselişi ile birlikte likit domain piyasasını ortaya çıkartan Çinli yatırımcılar likit domain ticaretlerini Bitcoin'e kaydırmışlardı.
Son günlerde yaşanan bitcoin fiyat düşüşlerinden ötürü likit domainler tekrar Çinli yatırımcıların ilgisi haline geldi ve likit domain piyasasında yaşanan düşüş yerini artışa bıraktı.
Bu artış platformumuzu da olumlu etkiledi ve likit domainlere verileren teklif sayısında artış oldu. Tekliflerin neredeyse tamamı Çinli müşterilerimiz tarafından veriliyor.
Bitcoin'de yaşanan bu dalgalanma esnasında Çinli yatırımcılardan iflas etmiş olan herhangi bir kişi ya da firmaya denk gelmedim. Bunun ana nedenini Çin'de her gün kurulan 10 bin yeni girişimin domain ihtiyaçlarına bağlıyorum.
Yeni girişimlerin ve mevcut girişimlere ait yeni ürün/servislerin artmasıyla Türkçe domain piyasasında da benzer etkileri olacak. Bu bağlamda KOSGEB ve diğer desteklerin ve başvuruların artması önemli. Aynı zamanda yerli ve yabancı melek yatırımcılar ile risk sermayesi firmalarının yatırımlarını arttırması büyük önem arz ediyor.

Temmuz Satışları (999 TL ve üzeri)
kktcemlak.com 1,600 TL
dosya.org 1,600 TL
duvaryazilari.com 1,500 TL
videoseyret.net 1,500 TL
cocuklook.com 1,500 TL
hemensigorta.com 1,300 TL
istanbulorganizasyon.com 1,000 TL
sultanahmetkoftecisi.com 1,000 TL

Uzantı İstatistiği
28 adet com
2 adet net
1 adet org
1 adet co

Satış Türü İstatistiği
16 adet Hemen Al
12 adet Pazarlık
4 adet Açık Arttırma

Temmuz En çok Aranan Kelimeler
haber
emlak
pokemon
bilet
tatil
ajans
istanbul
oyun
seo
dizi
film
kredi
sigorta
yemek
kitap
otel
rehber
tesettür
araba
bebek

Sarten A.Ş. tarafından sarten.com domainine yönelik açılan dava başvurunun haksız bulunarak, domainin devrine yönelik talep reddedildi.
Kararda ayrıca bu başvurunun domaini haksız yolla ele geçirmek (Reverse Domain Name Hijacking) için yapılmış kötü niyetli bir başvuru olduğu yönünde bilgileri de görülüyor.

Furniture.co.uk 700 bin dolara, Broker.com da 375 bin dolara el değiştirdi.

Yabancı bir firmaya ait olan Haber.com domaini whois verilerine bakıldığında yerli bir domain tescil firmasına transfer edilmiş görünmekte. Bu el değiştirme durumunu merak edenler arasındayım. Elime ulaşan herhangi bir bilgi olursa sizlerle paylaşacağım.

.com ve .net merkez kayıt operatörü Verisign .web domain uzantısı merkez kayıt operatörü olmak için 135 milyon dolar ödedi.

Keyifli bir hafta sonu dilerim
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten
fb.com/AlanAdlari
+alanadlari

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

  • bilgisayarakademisi.com
  • -
  • İncele
Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com