(193) Eylül '16 Açık Arttırma Temaları Belli Oldu: Sigorta - Hediye - Emlak

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 29.08.2016

Herkese Merhaba,

Üç kategoride düzenlendiğimiz aylık tematik açık arttırmalar tüm domain yatırımcılarına açıktır.
Bu ayın temaları:
- Sigorta
- Emlak
- Hediye
Son Başvuru Tarihi: 20/09/2016 23:59
Detaylar ve başvuru: alanadlari.com/acik-arttirma/basvuru

Önümüzdeki ay içerisinde WHMCS kullanan hosting ve domain firmalarına yönelik satış ortaklığı modülümüzü genel kullanıma açacağız. Şu an kapalı deneme aşamasına geçmek üzereyiz. Bu aşamaya katılmak isteyen firmalar bana okan@alanadlari.com e-posta adresinden ulaşabilirler.

Mutlu Makarnacılık A.Ş. tarafından mutlumakarna.com domainine yönelik açılan UDRP (Alan Adı Uyuşmazlıkları Çözümü Politikası) davasında WIPO (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı) idari hakemi başvuruyu haklı bularak domainin devrine yönelik talebi kabul etti.

Domain ve hosting firması İsimtescil'e kayyum atanmasının ardından, güvenlik nedenlerinden ötürü olduğunu tahmin ettiğim kısa süreli bir transfer yetki kodu vermeme durumu söz konusu idi. Çok uzun sürmeden firma bu konuda normal işleyişine geri döndü.
Kayıt operatörleri (yazmanlar) transfer kodunu vermek zorundadır. Bu konuda sorun yaşayanlar bu form üzerinden ICANN'a durumu iletebilirler.

İndirim kupon kodu arayanlar için: DomainPromo.com

Afilias; .archi, .bio ve .ski uzantılarını satın aldı. Satın almanın .web uzantısının Verisign tarafından satın alınmasının ardından olması dikkat çekiyor.

Çinli domain firması West.cn, global atağını West.xyz ile yaptı.

IQ.com, Data.com, Desk.com, Database.com gibi domainlerin sahibi olan SalesForce firması, yeni ürünü için Einstein.com'u satın aldı.
Firmaların ürün ve hizmetleri için bütçeleri doğrultusunda satın alabilecekleri en iyi domaini almalarını her fırsatta önermekte sakınca görmüyorum. Yerli firmalardan bu konuda adım atanlar olsa da piyasaya sürülen ürün ve hizmetlerin yersiz isimlerinden henüz belirli bir seviyeye ulaşmadığını anlamak mümkün. İyi bir domainle ürün ve hizmet çıkartmanın farkındalığını yakalayabilen yönetici sayısının artması dileğiyle bülteni noktalamak istiyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun, iyi haftalar.
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten
fb.com/AlanAdlari
+alanadlari

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

  • bilgisayarakademisi.com
  • -
  • İncele
Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com