(229) Düşecek Alan Adları Açık Artırması başladı, Bip.com Turkcell tarafından satın alındı, Liste canavarı yatırımcılar için günlük alan adı listeleri

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 15.02.2019

Merhaba,

Bir önceki bültenden bu yana alan adı değerlemeleri konusunda birçok mail aldım. Alan adlarına direkt fiyat vermek oldukça yanıltıcı olacaktır. Alan adı değerlemesinde bir çok kriter baz alınmaktadır ve bu kriterler ışığında değerleme yapılmaktadır. 191. bültenimizde domain değerleme kriterleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Değerleme hizmetini başlattığımızda ayrıca duyuru yapacağım.

Birçoğumuz, yenileme ücretleri pahalı geldiği için her ay çok sayıda alan adını düşürmek zorunda kalıyoruz. Bizim düşürmeye karar verdiğimiz bir alan adı boşta olsa, muhtemelen başka bir yatırımcı ya da son kullanıcı tarafından satın alınacaktır.

Bir örnek olaydan yola çıkalım; Şubat ayı içerisinde yenilemesi gelen 10 adet alan adınız var ve bunların yenileme ücreti yaklaşık 500 TL tutuyor. Sizin bu ay alan adı yenilemesine ayırdığınız 250 TL bütçeniz var ve bu nedenle beş alan adını yeniliyor ve geri kalan beş tanesini de düşürüyorsunuz. Düşürdüğünüz o beş alan adı boşta olsa alabilecek birçok yatırımcı var. Bunu nereden mi biliyoruz? Çünkü zaten siz satın almışsınız demek ki bir başkası da satın alabilir.

Bu noktada şu soruyu sorabilirsiniz. “Bu alan adları birkaç yıldır portföyümde duruyordu zaten. Birilerinin alma niyeti vardı da neden teklif vermediler?” Teklif vermediler çünkü ya yüksek bir “Hemen Al” fiyatı girdiniz ya da “Teklif Ver” seçeneğinden teklif vermek istemediler. Çünkü 19 TL gibi ucuz bir fiyata alamayacaklarını biliyorlardı.

Bu duruma çözüm bulabilmek için AlanAdlari.com olarak “Düşecek Alan Adları Açık Artırması” düzenlemeye başlıyoruz. Bu açık arttırmaya başvuru ÜCRETSİZ olacak. Şatış tutarı ne olursa olsun, sadece 10 TL hizmet bedeli alınacaktır. Başvuru için tek bir şart var; Alan adının süresinin dolmasına 30 günden az bir süre kalmış olması gerekiyor. 20 günden az süresi kalan alan adlarını kabul etmeyeceğiz. Çünkü 20 günlük süre, açık arttırma, ödeme ve transfer süreci için yeterli gelmeyecektir. Bu açık artırmalar 19 TL’den başlayacak ve toplam 10 gün sürecek.

Unutmamamız gereken bir nokta var. 19 TL’den alan adı satılan Türkiye’nin en büyük alan adı satış platformunda birçok yatırımcı kendisine yeni alan adları bulabilmek için listeleri kontrol edecek ve alan adlarınız birçok kişi tarafından incelenecek. Muhtemelen de açık artırmada çok daha yüksek fiyatlara satılacaklar.

Bunun için yapmanız gereken tek şey AlanAdlari.com’da üyelik hesabınızın bulunması ve alan adınızın listelenmiş durumda olması. Yenileme tarihine 45 gün kaldığında mustafa@alanadlari.com adresinden bana bir maille başvurmanız yeterli. Açık arttırmayı manuel olarak biz başlatacağız.

2019 Namescon global trend raporu yayınlandı.

NamesCon domain açık arttırmasının satış hacmi 2.3 milyon dolara ulaştı.

Bip.com Turkcell tarafından satın alındı.

Liste canavarı yatırımcılar için günlük alan adı listeleri

AlanAdlari.com Ocak 2019 En çok Aranan 25 Kelime

İyi haftalar dilerim.
Mustafa Kuruşçu

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com