(198) DomainDoktoru.com Açıldı

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 13.11.2016

Merhabalar,

Domain alanında içerik üreten nadir sitelerden biri olan DomainDoktoru.com bir süre önce yazılarına ara vermişti.
Geçtiğimiz günlerde tekrar yayın hayatına başladı. Uzun soluklu olmasını diliyorum. Uzun soluklu olabilmesi için domain yatırımcılarının desteklerini esirgememeleri gerekiyor. Yazıları çevrenizle paylaşmaktan ve yazılara yorum yapmaktan çekinmeyin :)

Domainler, arama motorlarının algoritmalarında her zaman yer aldı ve yer almaya devam edecek. Diğer tüm şartlar eşitse, her zaman daha iyi bir domain arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkar.
Domainler açısından Google sıralama faktörleri

Domain yatırımcılarının AlanAdlari.com'da yaptığı bir kaç hatayı belirtmeden geçemeyeceğim:
- Teklifleri düşük bulup yanıtsız bırakmak: Karşınızda kimin olduğunu bilmediğiniz için kapattığınız kapının nereye açılacağını öğrenemeyeceksiniz. 100 TL ile başlayıp 10bin TL'den daha fazlaya el sıkışılan pazarlıklar var. Ayrıca, bugün 100 TL teklif verip fiyatını öğrendiği alan adını bir süre sonra gelip satan alanlar da mevcut. Düşük tekliflere yanıt vermemek, acemi bir tavırdır.
- Herhangi bir sebepten ötürü kızıp, sinirlenip bunu karşı teklif iletirken mesaja yansıtmak: Karşınızda malınıza talip olan birisi var. Sövmeseniz olmaz mı? Hem mesajınızı o şekilde iletmiyoruz. Haybeye gidiyor :) Sinirlendiğinizle kalıyorsunuz. Yapmayın.
- Anlaşma sağlandıktan sonra ödemenin yapıl(a)maması durumunda platforma ve teklif verene kin kusmak. Hatta başkalarının aynı durumu yaşamaları için sahte teklifler vermek: Tapu dairesinde bozulan, son ana kadar gelmiş bitmesine ramak kalmış milyonluk gayrimenkul anlaşmaları var. Ticaret yapıyorsanız buna alışmanız gerekli. Bu durumun önüne geçmek için çabalarımızın devam ettiğinden şüpheniz olmasın.
5 Domaincilik hatası ve nasıl korunacağınızın yolları


Demli bir çay eşlinde :) okumanızı öneririm:
"Tecrübelerimin bana gösterdiği 2 şey var: Birincisi, elinde 100 lirası olan da, 100.000 lirası olan da bu işten para kazanabilir, ikincisi ise 20 liraya aldığınız bir domainden 10.000 lira kazanamazsınız."
Domain sektörünün en büyük günahı: AÇGÖZLÜLÜK


Bazı uzantılar (.club, .guru, .top vd), yabancı domainlerde yatırıma uygun denebilecek seviyeye getirildi. Bu bir kaç uzantı dışında ise diğer hiçbir uzantı yatırımcıya kısa ve orta vadede göz kırpmıyor. Yatırıma uygunluğu, merkezi kayıt operatörlerinin bu yönde gösterecekleri çabalara karşı, domain yatırımcılarının tepkisi ile orantılı.
Kulaklara küpe niyetine; yatırımın geri dönüşü düşünüldüğünde hiçbir uzantı .com seviyesinde yatırımcısını güldüremez.
Alanadı = .com (mu)?

Hoşgeldin DomainDoktoru.com


İyi haftalar dilerim,
Okan Yıldırım

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2021 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2021 domainbülten.com