(228) 200bin TL'lik Kritik.com Satış Hikayesi, DomainHaber.com, Dofo.com, Namescon ve 2018'in En çok aranan Alan Adları

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 31.01.2019

Yeniden Merhaba,

DomainBulten.com Versiyon II devri başladı. Bu dönemin ilk bülteninin yazarı olarak öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum. 2002 yılında Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldum. 2014 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı, Pazarlama Bilim Dalında uluslararası pazarlara açılma sürecinde marka isminin etkisini araştırdığım tez çalışması ile yüksek lisans eğitimimi tamamladım. Şu an Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Pazarlama Bilim Dalında doktora eğitimime devam ediyorum ve tez aşamasındayım. Alan adları, markalar, markalaşma süreçleri ve uluslararası pazarlama konuları ilgi alanlarım arasında yer alıyor.

2005 yılından beri alan adı yatırımcılığı yapıyorum ve 2013 yılından beri AlanAdlari.com’un aktif kullanıcıları arasındayım. “Hobileriniz nelerdir?” sorusunun cevapları arasında alan adlarını da sayan birisi olarak şu an AlanAdlari.com ekibinde yer almak benim için çok keyif verici bir durum.

Şimdi esas konumuza dönerek, DomainBulten’den ve alan adı sektöründeki gelişmelerden bahsedelim:)

DomainBulten.com olarak alan adı piyasasında yaşanan gelişmeleri ve bu gelişmelerle ilgili yorumlarımızı her hafta sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Platformda neler olduğunu, satışlarımızı arttırmak için neler yapabileceğimiz ile ilgili konuları sık sık sizlerle paylaşacağız.

DomainBulten.com ve AlanAdlari.com ailesinin yeni üyesi DomainHaber.com yayın hayatına başladı. Tüm dünyada alan adı piyasasında yaşanan gelişmelere yer vermek, önemli alan adı satışlarını sizlerle paylaşmak ve kalburüstü yabancı bloglarda yer alan haberlerin çevirilerine yer vermek DomainHaber’in amaçları arasında yer alacak. Ancak DomainHaber’in esas amacı; sadece alan adı haberlerini paylaşan bir aracı olmak değil, tüm dünyanın ilk kez duyacağı içerikleri oluşturmak ve bunları sizlerle paylaşmak olacak.

DomainHaber’in en önemli hedeflerinden birisi de alan adı yatırımcıları arasında tanışıklık sağlamak ve iş ilişkileri ağı oluşturmak olacak. Yatırımcılar ile yapacağımız söyleşiler sayesinde, yatırımcılar çalıştıkları sektörleri ve kendilerini tanıtma imkanı bulacaklar.

DomainHaber.com başarılı domain yatırımcıları ile yapacağı söyleşi serisinin birincisini yayımlandı. 200bin TL'ye satışını tamamladığımız Kritik.com alan adının satış sürecini de içeren bu bilgilendirici söyleşi için keyifli okumalar dileriz.

DomainHaber.com’u Twitter.com/domainhabercom ve Facebook.com/domainhabercom sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Diğer Domain Haberleri:
- Domain alım taleplerinin yükselişe geçtiği dönemdeyiz
- DVT.com davası üç harfli alan adlarının en doğru şekilde nasıl park edilmesi gerektiği konusunda yol gösteriyor

AlanAdlari.com 2018 yılının en çok aranan 100 kelimesini yayımlandı. Bu kelime listesi doğru yatırım yapmak isteyen alan adı yatırımcıları için önemli bir yol gösterici olma niteliği taşıyor.

Yeni nesil alan adı arama motoru dofo.com açıldı. AlanAdlari.com’da bulunan alan adlarının Dofo üzerinden de ulaşılabilir olmasını sağlayacak entegrasyonu başlatıyoruz. İleriki bültenlerimizde bu konu hakkında daha detaylı bilgi vereceğiz.

Dünyanın en büyük domain konferansı NamesCon 27-30 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlendi. NamesCon aynı zamanda konferans esnasında canlı bir açık arttırma düzenledi. Bu açık arttırmaya katılmak için konferansta bulunmanıza gerek yok. NameJet üzerinden katılabileceğiniz açık arttırmada BRIDE.COM ve DRONE.COM gibi ultra premium domainler de satışa sunuluyor. Geçen yılki NamesCon açık arttırmasında GREAT.COM $900,000 bedelle satılmış, toplam satış hacmi ise 2.7 milyon dolara ulaşmıştı.

NamesCon esnasında toplantının yapıldığı Tropicano Hotel’de yapılan açık arttırmada Ol.com $900,000, Leads.com $435,000, DomainNames.com $370,000’ a satıldı.

Bana her konuda mustafa@alanadlari.com e-posta adresimden ulaşabilirsiniz.

Yeni bültenlerde buluşmak dileğiyle..
Mustafa Kuruşçu

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com