(75) Ad Soyad yazarak o kişinin domainlerini listelemek ister misiniz?

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 13.01.2014

Herkese Merhaba,

Sorgu.com'da bu hafta Ters Whois Sorgu'yu (reverse whois) kullanıma açtık.
Böylece ana sayfadan alan adının yanısıra eposta yazarak, o eposta adresi üzerinde kayıtlı olan alan adları listelenebilecek. Şimdilik o epostaya ait sadece 10 domaini göstermekteyiz. Önümüzdeki haftalarda tam listeye ulaşabileceksiniz.
Ters Whois sayfasında ise tüm fonksiyonlar (Eposta, isim soyisim, kelime, uzantı ve alan adı) kullanılarak sorgu yapılabilmektedir.

2013'te toplam satış adetimiz 330 olmuştu. 2014 hedefimiz 750. İş planımızda arttırmaya yönelik bir çok çalışma bulunmakta. Bu konuda önerileriniz varsa dinlemekten memnuniyet duyarım.

Bizim gibi sadece yerel pazara çalışan platformların bulunduğu Çin pazarını yakından takip etmekteyim. Yerel pazarlara ilginiz varsa size de tavsiye ederim. Geçen hafta yayımlanan son satışlar.

Alan adı yatırımcısı Anıl Eren'in girişimi olan AdaDomains.com sponsorluğunda, domainizin satış şansını 6 kat arttıran Vitrin Hizmeti yarın saat 12:00'ye kadar %50 indirimli.

Blogumu takip edenler hukuki konulara olan ilgimi bilir. Bu bağlamda WIPO dosyalarını sürekli takip etmekteyim. Elbette bu biraz zaman istiyor. Eğer zaman harcamak istemiyorsanız @domainom WIPO dosyalarından Türkçe olanları filtreleyip Twitter hesabında yayınlıyor.

Üst düzey domainlerin (TLDs) toplam kayıt sayısı 270 Milyona ulaştı.

Arkadaşına İlet

İyi haftalar dilerim,
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2021 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2021 domainbülten.com