(72) 72. Domain Bülten

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 23.12.2013

Herkese Merhaba,

69. Domain Bülten'de sorgu.com'dan bahsetmiştim. Bültende "16 hafta sürecek" ifadesini gören dostlarım "Okan bir whois sitesi 16 hafta sürer mi? Neler olacak sitede?" tarzında sorular sormuşlardı.
Bunu hep birlikte göreceğiz. ;) Yol haritamızda ilerledikçe yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor. Bu hafta iki önemli yenilik var:
1- Ham veri ile hizmete başlamıştık. Şu an, artık ham veriyi işliyoruz. Şu an kullanıcı tarafında bu işlenmiş verirnin bir artısı yok fakat önümüzdeki haftalarda işlenmiş veri üzerinde bazı geliştirmelerimiz olacak.
2- Whois dizini: Hem kullanıcılarımız hem de whois altyapımızı kullanan firmalar tarafından Sorgu.com kullanılarak elde edilen whois sonuçlarını hem başlangıç harfi ya da rakamı hem de içerisinde geçen harflere ve rakamlara göre listeleyebileceğiniz dizinimiz.

Aralık ayı dahil, Coğrafi, eTicaret, tatil, oyun, sağlık, iş & finans, ürün, isim & soyisim ve spor olmak üzere toplamda 9 adet tematik açık arttırma düzenledik. 2014'ün ilk tematiğini önümüzdeki bültende size aktaracağım. 2014'e özel bir giriş yapmak niyetindeyim. Bu konuda önerileriniz varsa lütfen bana ulaşın.

Açık Arttırmalardan
cadir.com
taktik.com
analizci.com
bulutsunucum.com
sporaktif.com
nakavt.net
kulac.net
livefootball.tv
Açık arttırmada olan tüm domainleri (71 adet) görün.

Alıcılardan kategorizasyon konusunda sıkça mesaj almaktayız. Platformda alan adınızın doğru kategoride olması çok önemli. "Domainim spor domaini ama eğitim kategorisi çok ziyaret ediliyor oraya da koyayım" derseniz hata yaparsınız çünkü kategori seçimi limitler dahilindedir. Şu an 2 adet fakat yakında kategorizasyon sıkıntılarını gidermek için 1'e indireceğiz ve 2. kategori seçimi yönetici onayına düşecek. Doğru kategoride ise onaylayacağız.
Diğer 2 durum ise; hatalı kategori seçimi ya da hiç kategori seçmemek. Bu iki durumda da alıcıların işleri zorlaşmaktadır. Lütfen dikkat edelim.

Twitter hesabımızı takip edenler biliyordur; "50,000 USD üstü bir satışa daha aracılık ediyoruz. Detaylar sonra..." şeklinde bir twit göndermiştik. Şu an 28,000 USD'lik bir satışın işlemlerine de başladık.
2014'ün Internet sektörü için iyi geçeceğinin sinyali olarak nitelendiriyorum.


4 karakterli domainlere ilgisiyle tanınan Onur Kocayiğit, "Kasım 2013 LLLL.com Domain Satış Haberleri ve Güncel Gelişmeler" başlıklı bir yazı yayımladı.

Yazım hataları (typos) konusunda dikkatli olunmasını öneriyorum. Hatta bu konuda çok üstüne gittiğim dostlarım da mevcut:) PC World de bu konuda hassas düşüncesini ortaya koyan bir yazı yayımladı.

Arkadaşına İlet

İyi haftalar dilerim,
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com