(67) 67. Domain Bülten

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 18.11.2013

Herkese Merhaba,

Şimdiye kadar platform kurallarını ihlal eden son kullanıcı ya da alan adı yatırımcısı taraflı ne hukuki bir girişimde ne de bir yaptırımda bulunduk. Bunun sebebi kullanıcılarımıza güvenmemiz ve iyi niyetlerine inanarak piyasada domain bilincini oluştururken kimseyi kırmama ve üzmeme isteğimiz oldu.
Son kullanıcı taraflı aynı tutumumuz devam edecek fakat alan adı yatırımcılarının platform kurallarına aykırı olarak kötüye kullandıkları zaman müdahele etmek durumunda kalacağız.

Bu bağlamda uzaklaştırmak durumunda kaldığımız iki alan adı yatırımcısı:
1- Kendisine ait alan adlarını, özel anlaşmamız ile satış haklarını bize devretmişken kendisiyle iletişime geçen kişi(ler) ile pazarlık yapması, anlaşması ve bize yönlendirmemesi.
2- Platformda sahte teklifler verip, anlaşma sağlayıp akabinde ödeme yapmamak suretiyle kötüye kullanım.

Önemli not: 1. kısımda bahsi geçen anlaşma "alanadlari.com'a eklenen domainler başka yerde satılamaz mı?" sorusunu aklınıza getirebilir. Hayır satılabilir. Bu yatırımcıyla yaptığımız anlaşma özel bir anlaşma olduğu için 90 gün satış hakları bize devrolmuştu.

indir.com "Alan Adı Programları ve Uygulamaları" konulu bir çalışma yaparak herkesin işine yarayacak programları ve uygulamaları yayımladı.

Hem domain yatırımcıları hem de son kullanıcılar için uygun fiyatlı olabilecek isimlerin de bulunduğu üyemizin portföyünü sizlerle paylaşmak istiyorum. Neredeyse tümü "hemen al" satış tipinde olup etiket fiyatları bellidir. Portföyü incelemenizi tavsiye ederim.İPUCU: Satışta olan tüm alan adlarınızdan portföyünüze link vermek için; Hesabım -> Alan Adlarım sayfasından herhangi bir alan adınızı tıklatın ve açılan sayfada: "Bu sayfadan satış portföyüme link ver" ve "Bu değişikliği tüm alan adlarıma uygula" seçeneklerini işaretleyip "Kaydet" buttonuna tıklamalısınız.


Arkadaşına İlet - Tüm Bültenler

İyi haftalar dilerim,
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com