(52) 52. Domain Bülten

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 29.07.2013

Herkese Merhaba,

Oyun ve Oyuncaklar temalı açık arttırmamız sonlandır. Yaramaz.com 12,500 TL'ye alıcı buldu. Bunun dışında da güzel satışlar yapıldı. Haftaya tam listeyi açıklayacağım.

Hatırlarsanız yeni tema için sizlerden öneri istemiştim. Gelen epostalarda çoğunluk "sağlık" teması idi. Bu bağlamda Ağustos ayı temamız "Sağlık ve Medikal Endüstri" olacak.

Açık arttırma kapsamı:
-Tıbbi Meslekler
- Hastalıklar
- Ürünler
- Hizmetler
- Cihazlar
- Sağlık Sigortası
- Tedaviler

Eğer kapsama giren domaininiz varsa başvuru adresimiz: http://alanadlari.com/acik-arttirma/basvuru

Geçtiğimiz günlerde Fotograf.com aracılık portföyümüze girdi. Bu değerli isim yeni sahibini arıyor. Fotograf.com ile ilgilenen şirketler bana ulaşabilir. Önemli not: Bireysel ilgilileri ne yazık ki kabul etmemekteyiz. Lütfen mesajınızda mutlaka hangi firma adına fotograf.com'la ilgilendiğinizi belirtiniz.

Bu hafta bültende vitrindeki alan adları bulunuyor. Henüz platformda site satışına başlamamamıza karşın üyelerimizin sitelerini de satışa çıkarttığını görebiliyoruz. SaatFirsati.com da satış sayfasında sahibinin yazdığına göre "Anahtar teslim hazır proje"

27 Mayıs'tan günümüze kadar yeni kaydedilen domainlerde tarama yapmaktayım. Amacım Gezi Parkı kapsamında yeni kaydedilen alan adlarını tespit etmek. Kişisel Twitter hesabımdan ilgili alan adlarını duyurmaktayım. İlgin rakamlar ve direnfoni.com gibi ilginç domainler bulunuyor.
- "duranadam" içeren domain sayısı 33
- "gezipark" içeren domain sayısı 227
- "diren" içeren domain sayısı 352
Merak ettiğiniz kelime ya da öbek varsa bana Twitter hesabımdan iletebilirsiniz: @yildirimokan

Alan adınızı daha görülebilir hale getirmek için AlanAdlari.com'da sunduğumuz Vitrin Hizmetimiz, Domain Bülten okuyucularına özel vtrblt3510 kupon kodu ile %50 indirimli. Satın almak için tıklayınız. Lütfen dikkat: kupon kodu 1 Ağustos'a kadar geçerlidir.

Domain Kralı lakaplı Rick Schwartz, tahkim kurulunun bu bir "domaini haksız yolla ele geçirmektir" (Reverse Domain Name Hijacking) dediği. 2000-2013 arasında görülen davaların listelendiği bir yayımladı.

SosyalMedya.co "Dini Domain Uzantısı Tartışmaları Büyüyor: .Halal Veto Yedi" başlıklı yazı yayımladı.

Webrazzi Summit beklediğim önemli etkinliklerden biri. Süper erken kayıt fırsatı için son 4 günmüş. Bilginize.

İyi haftalar dilerim,
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com