(24) 24. Domain Bülten

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 31.12.2012

Herkese Merhaba,

2012 hem alan adı sektörü açısından hem de benim açımdan oldukça özeldi. Domain Etkinliği, DomainBülten derken AlanAdları.com ile Türkiye alan adı pazaryerine kavuştu. Bundan 1 yıl önce, belki de hayal bile edemeyeceğimiz bir yol kat ettik.

AlanAdları.com açılalı sadece 2.5 ay olmasına rağmen çok büyük ilerleme gösterdi. Şu anda platformda 34,960 alan adı, 1992 üye bulunmakta. Yeni portföy katılımlarıyla Şubat ayında 50,000 barajını aşmış olmayı hedefliyoruz. Bunun yanında ilk melek yatırımımızı da aldığımızı söylemekten mutluluk duyarım.

Platforma sürekli yeni özellikleri ekliyoruz. Bunlardan bir tanesi de, tüm üyelerimizin merakla beklediği açık artırma sistemimiz ve Ocak ayı içerisinde açılmış olacak. Böylece kullanıcılarımız arzu ederlerse teklif aldıkları isimlerini açık artırmaya çıkartabilecekler. Bunun yanı sıra hem tematik hem de premium alan adları için özel açık artırmalar düzenleyeceğiz.

Türkiye’de alan adı piyasası daha yeni gelişiyor. Alıcısıyla, satıcısıyla, aracısıyla çok uzun yıllar aynı piyasada birbirimizle iş yapacağız. AlanAdları.com ile ilgili gelen iş birliği taleplerine yoğunluk nedeniyle bugüne kadar yeterince zaman ayıramıyordum. Önümüzdeki haftalarda gerek Ankara’da gerek İstanbul’da bu yönde bazı görüşmeler yapacağım. Şimdiden, ticaretin temel kuralı olan karşılıklı çıkar ilkesinin internet girişimleri için de geçerli olduğunu muhataplarımın unutmayacağını umuyorum.

2011-2012 yıllarında, yaşadığımız coğrafyada savaşlar ve şiddet ne yazık ki hiç eksik olmadı. Nifak tohumları atan art niyetli insanlara prim vermemek konusunda herkes aynı duyarlılığı gösterirse, bölgemiz arzuladığı huzura er ya da geç kavuşacaktır. 2013'ün hem ülkemiz hem de dünyamız için barış ve refah dolu bir yıl olmasını diliyorum.

Hoşçakalın,
Okan Yıldırım
@yildirimokan

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com