(17) 17. Domain Bülten

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 13.11.2012

Herkese Merhaba,


Biraz evvel gönderdiğim bültende, etkinliğin oldukça önemli bir kısmı olan Ersan Özer'in konuşmasına yer vermeyi, yoğun geçen bir haftanın etkisiyle atlamışım. O kısmı da bültene dahil ettim, keyifle okumanızı dilerim.

Yusuf Esenkal'ın düzenlediği 2. Domain Etkinliği, domainom.com yöneticisi Cihad Bey moderatörlüğünde birbirinden değerli 40 katılımcısı ile dün düzenlendi.

NoktaDomains.com'dan Arif Bey, Merve ve Kübra hanımlar sunum yaptı. Üç sunumda oldukça önemli bilgiler içeriyordu. Özellikle istatistikler kaçırılmaması gereken düzeydeydi. Benim, alan adı yatırımcıları için en önemli gördüğüm istatistik ise; fiyatı belirli olan alan adlarının teklif usülü satışta olan alan adlarına oranla çok daha hızlı satıldığı bilgisi idi. AlanAdlari.com'da listelediğiniz alan adlarınıza fiyat vermek için lütfen özen gösterin. Burada rakamları paylaşamıyorum. 3. etkinliğe katılmanızı tavsiye ederim ;)

Türk Internet sektörünün önde gelen girişimcilerinden Ersan Özer, kendi tecrübelerini anlatarak bir çok tavsiyede bulundu. Ayrıca Domain Etkinliği'nin son dönemlerde katıldığı en faydalı etkinliklerden biri olduğunu belirtti.

Etkinlikte benimde AlanAdlari.com'un getirecekleri konusunda bir sunumum oldu.
Platformdaki ilk satışı yaptığımızı twitter hesabımızdan (@AlanAdlari) duyurmuştuk. Kaçıranlar için tekrar etmek istiyorum; geçtiğimiz hafta markadas.com alan adı 1200 TL satış bedeli ile platformumuzda alıcısını buldu.

Onur Doğan (camekan.com) Arama Motor Reklamcılığı (SEM) ve alan adı ilişkisini, Avukat Erdem Akçay da haksız yolla alan adı ele geçirmeye çalışanlara karşı alınabilecek önlemler üzerine alan adı yatırımcılarını bilgilendirdiler.

Girişimciler için ise Hasan Yaşar (indir.com ve oyna.com) ve Umut Akyol (petarkadas.com ve nedirnedemek.com) tecrübelerini etkinliğin genç girişimci katılımcılarına aktardılar.

Üç alan adı yatırımcısı; Uğur Ata, Ali Oğuz ve Onur Kocayiğit alan adı yatırımları hakkında yaşadıklarını, yaptıkları hataları ve tavsiyelerini anlattılar. Uzmanlık alanlarıyla ilgili tecrübe ve bilgilerini paylaştılar.

Anıl Eren (eren.net) son dönemlerde popülerleşen alan adı blogları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Blog yazmanın hem son kullanıcıyı bilgilendirme açısından önemli olduğu hem de portföy sahipleri için iyi bir pazarlama aracı olarak kullanılabileceklerini belirtti.

Etkinliği son konuşmacısı ise önemli alan adı yatırımcılarından Kıvılcım İstanbulluoğlu idi. Sektör hakkında tespitlerini ve yapılması gerekenler konusunda fikirlerini iletti. Türkçe alan adı piyasasının gelişmesi için bir ekosistemin oluşturulması gerekliliğinin altını çizdi. Bunun için de pazar yeri ve etkinliklerin önemini vurguları.

Birbirinden değerli bir çok akan adı yatırımcısı ve girişimci ile tanışmak ve sohbet etmek; yapılan birbirinden güzel sunumlar benim için oldukça önemliydi. Bu bağlamda etkinliğin çok faydalı olduğunu düşünüyorum, çoğu katılımcının da 3. etkinlik için şimdiden heyecanlandığını söyleyebilirim.


İyi haftalar dilerim,
Okan Yıldırım
@DomainBulten

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2023 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2023 domainbülten.com