(137) Önemli Platform Değişiklikleri

DomainBülten.com

Haftalık Domain Bülten 13.04.2015

Merhabalar,

3. yaşımıza yaklaşırken, hepinize çıkmış olduğumuz alan adı piyasası oluşturma yolculuğunun bir parçası olduğunuz için teşekkür ederim. Yakından takip etme imkanı olanlar yayınladığımız verilerden yola çıkarak az-çok hesaplamışlardır ve açıldığımız günden bu yana zarar ettiğimizi görmüşlerdir diye düşünüyorum.
Piyasayı oluşturmak, platformu geliştirmek hem maddi hem de manevi olarak büyük sorumluluk gerektirmekte. Günümüz piyasa şartlarında ayakta kalabilmek ve sizlere daha iyi, daha hızlı bir piyasa geliştirebilmek için komisyon oranlarımızda 1 Mayıs 2015'de uygulamaya alınacak olan %10'dan %15'e artış yapılacaktır.
Bu artış aynı zamanda ek satış kanallarını kullanan müşterilerimiz için %15'ten %20'ye artışı sağlamaktadır.
Geçtiğimiz haftalarda GoDaddy, Sedo, DomainNameSales gibi domain pazaryerleri %30'lara varan komisyon artışlarını duyurmuştu. Aynı işi yapan pazaryerleri arasında en uygun komisyon oranları olan platformuz. Sunmuş olduğumuz altyapı ve hizmetler ile kıyaslandığında fiyat politikamızın en uygun şekilde planlandığını görebilirsiniz.
Bu artış, daha çok alıcının olduğu daha büyük bir piyasada size daha iyi hizmet verebilmemiz için zorunluluk haline gelmişti. Anlayışınızdan ötürü teşekkür ederim.


Yine 1 Mayıs 2015'de uygulamaya geçecek olan diğer bir kuralımız; 100 TL komisyon alt limitinin kalktığıdır. Satış bedeliniz ne olursa olsun, alan adı satış sayfası kullanmasanız dahi %15 olacaktır ve 100 TL komisyon alt limiti uygulanmayacaktır.

Açık arttırmalar için birkaç ay önce kullanımınıza sunduğumuz daha çabuk satma seçenekleri olan; vitrin, sosyal medya tanıtımı, öncelikli listeleme, kalın listeleme, renkli listeleme özellikleri artık normal listelemeler için de kullanılabilecek. Alan Adlarım sayfasında bulunan "Daha Çabuk Sat!" buttonunu kullanarak erişebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta bülteni okuma fırsatı olmayan abonelerimiz için tekrar:
Webrazzi.com: Türkçe alan adı satışları 3 milyon TL’ye dayandı [İnfografik]


Arkadaşına İlet

İyi haftalar,
Okan Yıldırım
@AlanAdlari
@DomainBulten
fb.com/AlanAdlari

Doğru seçilmiş .com uzantısı aynı zamanda inanılabilirlik ile beraber gelir. Girişimlere bu açıdan da avantaj sağlar.

Açık Arttırmalardan

Whois

© 2012 - 2021 domainbulten.com Her Hakkı Saklıdır.

hepsini aç +

© 2012 - 2021 domainbülten.com