Şehir Uzantıları İçin Muhteşem Haber : 30,000’in Üzerinde .BERLIN Kaydedildi

Şehrin uzantısı hayata ışık hızında başladı. Elde edinilen son verilere göre .BERLIN 30,000 den fazla alan adı kaydı aldı.  Alan adı endüstrisiden birçok insan .şehir uzantılarının yeni TLD’ler arasında en büyük potansiyele sahip olduğunu düşünüyor ve .BERLIN’in bu hızlı başlangıcı bu yönde olumlu bir gelişme. Muhtemelen .DE’nin gözle görülür başarısından cesaretlenen başvuru sahipleri, 8 adet şehir ve bölge uzantısı için başvurmuştu : .Cologne, .Bayern, .Berlin, .Hamburg, .Koeln, .Saarland, .ruhr and .nrw (North Rhine-Westphalia).

Almanların yerel uzantıları takdir ettiği ve kullanmaya eğilimli olduğu .DE ile zaten görülmüş olsa da, şehir uzantılarını o kadar aktif kullanıp kullanmayacakları merak konusu. Bakalım zaten hali hazırda güçlü ve popüler bir .DE varken insanlar, şehir uzantılarına da aynı özeni gösterecekler mi? .BERLIN’in ne kadar kullanılacağını bekleyip görmek bu açıdan ilgi çekici olacak.

Yeni uzantı gözlem sitesi NTLDstats.com verilerine göre, Alman alan adı kayıt firması 1&1, 10,000 alan adı ile en çok .Berlin uzantısını kaydeden firma oldu.1&1 .BERLIN’den önce toplamda 15,000 alan adına ev sahipliği yapıyordu yani bu onlar için büyük bir sıçrama.

1&1 düzenlediği kampanya ile .Berlin’i Almanya ve Avusturya’daki kimselere 1 yıl ücretsiz sundu. Alan adlarına çabucak baktığımızda 1,500 civarının uluslararası alan adları olduğunu görüyoruz. .NYC ve .LONDON’dan beklentiler de oldukça yüksek.

 Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir