Mike Mann’den Alan Adı Yatırımcılığına Dair 6 Tüyo

Mike Mann Facebook’u çok aktif kullananlardan ve sayfasında sürekli olarak alan adı yatırımlarına dair tüyolar ve öğütler paylaşıyor. Gönderilerinden çoğu alan adlarına dair tartışmalar, satışlar, geliştiricilik ve girişimcilik üzerine.

Tüyo 1
Alan adı yatırımcılığı .com alan adlarını kaliteliler üstte kalacak şekilde elemek için kullanılan yöntemler bütünüdür ve bu yöntemlerin birincisi kitleyi dinleyerek yaptığınız elemedir yani insanlar size neyin iyi olduğunu söyler siz de buna göre neyin ucuz olduğuna karar verirsiniz. Örneğin, alan adını biri kaydetmiştir, toplum alan adına daha çok değer biçer, o konuya trafik akmasını sağlar, Google’ı o konuda manipüle eder ardından bu alan adına başka biri daha ihtiyaç duyar. Toplum talebi belirler, arz ise yalnızca bir tanedir o da sonsuza kadar değerli kalacak uygun fiyatlı ve kaliteli bir alan adı.

Tüyo 2
Anahtar kelimeler barındıran ve heceleme hatası olmayan .com alan adlarını satın alın. Bir çok işletme “kaliteliler alınmış” diyerek anahtar kelimelerden ziyade normal kelimeleri kullanmaya yöneliyor. Gerçek şu ki bu bir sektör ve dikkatli olursanız anahtar kelime barındıran isimleri uygun fiyatlarla gelecekte daha çok edeceğini öngörerek alabilir hatta değerlenene kadar kullanıp bunlardan yan gelir de elde edebilirsiniz

Tüyo 3
Eğer kaliteli bir alan adınız varsa bunu AlanAdlari.com(bu ekleme bize ait:)), GoDaddy, Sedo, NameMedia, BuyDomains, Afternic gibi adreslerde online olarak satışa sunabilir veya alım-satım aracıları ile çalışarak satma seçeneğini düşünebilirsiniz.

Tüyo 4
Hedeflediğiniz alan adını Google’da derinlemesine araştırın , özel araçları kullanarak anahtar kelimelerini, eş anlamlılarını, arama motoru optimizasyonu, reklam modelleri, benzer isimler ve siteler gibi tüm detayları tek tek inceleyin. Kapsamlı bir çalışmanın ardından satın alabileceğiniz en iyi alan adına en düşük fiyatı verin.

Tüyo 5
Örneğin SmithInsurance.com size yıllık 15 dolara maloluyor ve satması 10 yıl sürüyorsa bu 150 dolarlık bir yatırımdır. Şayet 3ten fazla Smith Insurance isimli şirket varsa 10 yıl sonra bu alan adını satmanız oldukça mümkündür. Bu süreye kadar marka haklarına takılacak veya herhangi yasadışı bir iş yapmadan alan adından faydalanın.

Tüyo 6
Alan adını satın alırken satıcının limitlerini zorlayın zira şuan fiyatı alıcılar belirlemekte. Satıcıyı terletecek tekliflerle kapısını çalın ve rahatlamaya başladıklarında bilin ki doğru fiyatı vermek üzeresiniz.

 Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir