Apple, .com uzantısına sahip olmadığı Car Play’i duyurdu

Apple, iPhone için araç içi entegre sistemi Car Play’i tanıttı.

Üreticinin, sürücülerin arabada iPhone’u kullanabilmelerini sağlayan muhteşem bir deneyim için, tamamen sıfırdan üretildiğini belirttiği Car Play, genellikle Siri akılı asistanı etrafında şekillenmiş. Bu sayede yoldan gözümüzü ayırmadan arama cevaplamak, mesaj yazmak veya müzik çalmak gibi isteklerimizi önceki işlemlerimize göre tahmin ederek kolaylık sağlayan Car Play, aynı zamanda Apple’ın harita uygulamasıyla da entegre çalışacak.

Geneva fuarında Car Play’i tanıtacak ilk üç isim Ferrari,Mercedes ve Volvo. Nissan, Peugeot, Jaguar, Land Rover, BMW, Honda, GM ve daha bir çok büyük araba üreticisi ilerleyen yıllarda bu sistemi kullanacaklarına dair açıklamada bulundu.

Haberin alan adı endüstrisini ilgilendiren detayı ise ürünün, tıpkı diğer ürünleri gibi, .com uzantısının Apple tarafından güvenceye alınmamış olması. CarPlay.com 2000 yılında kaydedilmiş, New Yorktan bir kimseye ait ve şuan GoDaddy’de park halinde. Bilindiği üzere Apple, iPad.com’a da sahip değil. Sahip olduğu Mac.com, iPhone.com gibi alan adlarını ise Apple.com kaynaklı linklere yönlendiriyor.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir