Alan adlarının pahalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? 2.12 milyon dolara satılmış bir telefon numarasına ne dersiniz?

Alan adları piyasası son günlerde oldukça hareketli. Son iki haftada, haberini de paylaştığımız Whisky.com’un 3.1 milyon dolara satılmasının yanı sıra Youxi.com’un (Çince “oyunlar”) 2.43 milyon dolara, 37.com’un  1.96 milyon dolara satılması gibi göz kamaştırıcı rakamlar gördük.

Peki sizlere tıpkı bu kaliteli alan adlarını atmosferik rakamlara satın alabileceğiniz gibi kolay ve kaliteli telefon numaralarını da aynı rakamlara satın alabileceğinizi söylesek? Bu satışların son örneği geçtiğimiz hafta Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleşti. Telefon numarası 050-777-7777, insanın aklını başından alacak bir rakama, tam tamına 2 milyon 120 bin dolara satıldı! Numaranın rakam kombinasyonunu bu kadar çekici kılansa, her numaranın başında bulunan 050den sonra 7 adet 7 girmenizin yeterli olması. Aynı zamanda 7nin uğurlu sayı olduğuna inanılması da diğer bir faktör olabilir. Yahoo News’de paylaşılan habere göre numara, adını açıklamak istemeyen bir Emirlik milyoneri tarafından satın alınmış. Bu satış alanındaki en pahalısı olsa da, Emirlik servis sağlayıcısı Etisalat tarafından açık arttırmaya koyulan tek numara değil. Bunun gibi 70 numara açık artırmaya konuldu ve sağlayıcıya toplamda 5.44 milyon dolar gelir getirdi. 2.12 milyon dolarlık değeriyle 050-777-7777, alıcısına başka kazanımlar da getirdi. Etisalat, alıcıya 2 yıllığına aylık 22,500 dakika yurtiçi, 2,250 dakika yurtdışı arama ve aylık 22,500 adet yurtiçi sms sundu.

Kaynak

“Alan adlarının pahalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? 2.12 milyon dolara satılmış bir telefon numarasına ne dersiniz?” üzerine bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir